€ / EUR

Vyberte menu
 Kontakt:  +421 907 34 06 09    E-mail: info@svetsemien.sk   

logo template4

Mospilan 20 SP 2 x 1,2 g

Dostupnosť: skladom
1.50
ks

Mospilan 20 SP je postrekový insekticídny prípravok vo forme vodou rozpustného prášku na ochranu zemiakov, jabloní, rajčiakov, papriky, sliviek a čerešní proti pásavke zemiakovej, vrtivke čerešňovej, molici skleníkovej a proti obaľovačom a voškám. 

Účinná látka: acetamiprid 20%

Mospilan 20 SP je systémovo pôsobiaci insekticíd zo skupiny neonikotinoidov. Pôsobí ako neurotoxikant, tzn. blokuje nikotínový ACh receptor v postsynaptickej membráne nervového systému živočíšnych škodcov. Prípravok pôsobí systémovo aj translaminačne, prechádza celým profilom listu. Účinkuje ako kontaktný a požerový jed vo veľmi nízkych dávkach, má relatívne rýchle počiatočné pôsobenie v poraste. Vyniká dlhodobým a vyrovnaným reziduálnym účinkom proti širokému spektru živočíšnych škodcov rozhodujúcich poľnohospodárskych plodín. Mospilan 20 SP je veľmi flexibilný k vyššej teplote v priebehu aplikácie, v rastline je rozvádzaný akropetálne (nahor, do novo narastajúcich listov), nie baziptálne ku koreňom. Pre lepšiu penetráciu do porastu je odporúčané podľa podmienok a plodiny použitie so zmáčadlom (zelenina, strukoviny).

Pokyny pre aplikáciu

  • zemiaky - ošetrenie v čase maximálneho liahnutia lariev
  • jabloň - vošky - na začiatku výskytu, podľa potreby je potrebné zopakovať, obaľovač - týždeň po vrchole náletu do feromonových lapačov
  • slivka - týždeň po vrchole náletu do feromonových lapačov
  • čerešňa - ošetrenie na 7 deň po začiatku výletu škodcu
  • rajčiak - pri zistení škodcu
  • paprika - pri zistení 1. výskytu neokrídlených vošiek na listoch rastlín

Príprava postrekovej kvapaliny
Odvážené množstvo prípravku rozmiešajte v pomocnej nádobe v menšom množstve vody na riedku homogénnu kašu, vlejte za stáleho miešania do nádrže postrekovača naplnenej do polovice vodou a doplňte na požadovaný objem. 

 

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.