€ / EUR

Vyberte menu

Kč / CZK

€ / EUR

 Kontakt:  +421 907 34 06 09    E-mail: info@svetsemien.sk   

logo template4

VERTIMEC 018 EC 10 ml

Dostupnosť: nie je skladom
4.40 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

VERTIMEC 018 EC je postrekový insekticídny a akaricídny prípravok vo forme emulgovateľného koncentrátu, určený k ochrane zeleniny, jadrovín, chmeľu a okrasných rastlín proti roztočcom, minerkám a strapkám vrátane strapky západnej.

Účinná látka: abamectin (18 g/l)

Pôsobenie a spektrum účinku: Vertimec 018 EC má kontaktný a translaminárny účinok. Účinná látka abamectin účinkuje pomalšie a hoci sú škodcovia paralyzovaný ihneď po expozícii produktu, maximálna mortalita škodcov nastáva o 3-5 dní po aplikácii. Abamectin účinkuje ako kontaktný, žalúdočný a nervový jed, stimuluje tvorbu kyseliny gama-amínomaslovej (CABA), ktorá u článkonožcov inhibuje proces receptorov pre chloridové ióny. Expozícia vedie k irreveribilnej paralýze cieľových druhov a ich následnému úhynu. Vertimec 018 EC neovplyvňuje choligénny systém. Vertimec 1,8 EC je predovšetkým akaricíd, ale má aj insekticídne účinky na niektoré druhy hmyzu z radu Rovnokrídlovce (Homoptera) – méry, Dvojkríádlovce (Diptera) – mínerky, Motýle (Lapidoptera) a Chrobáky (Coleoptera). Potláča tiež niektoré druhy strapiek (Thysanoptera) a vošiek.

Odporúčania:
- k obmedzeniu vzniku rezistentných populácii škodcov je potrebné striedať odlišné typy prípravkov s rôznym mechanizmom účinku. Nepoužívajte následne prípravok Vertimec 018 EC v opakovaných ošetreniach najmä proti strapkám (viac ako 3x)
– dávku vody voľte podľa druhu aplikačného zariadenia a stavu ošetrovanej kultúry tak, aby ste použili potrebné množstvo prípravku a dosiahli rovnomernosť ošetrenia rastlín. Pre ovocné stromy a chmeľ odporúčame minimálne 10 litrov vody, pre zeleninu a poľné plodiny 5-7 litrov vody na 100m2.
– Vertimec 018 EC patrí k najúčinnejším prípravkom proti obtiažne kontrolovateľným škodcom chmeľu, zeleniny, ovocných a okrasných rastlín. Kontroluje aj rezistentné populácie škodcov. Je vhodný do situácií, kedy je potrebné ničiť škodcov skrytých na rube listov, pretože účinná látka sa šíri translaminárne z rezervoáru vytvoreného vo vnútri pletiva listu.
– prípravok sa na povrchu listov rýchlo rozkladá (do cca 8 hod. po aplikácii). V prípade používania včiel v skleníkoch odporúčame uzavrieť ich v úľoch na dobu 24 hodín po aplikácii.

Rozsah použitia v záhradníctve 

  • paprika / roztočec chmeľový / Dávka 6 ml / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 3 dní / Proti roztočcom a strapkám aplikujte pri prvých príznakoch napadnutia a postrek opakujte v 7 dňových intervaloch (proti strapke západnej v 3-5 dňových intervaloch). Podmienkou dobrej účinnosti je dostatočné množstvo postrekovej kvapaliny a dostatočné pokrytie listov Ppostreková kvapalina však nesmie stekať s povrchu ošetrovaných listov.
  • paprika / strapky / Dávka 10 ml / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 3 dní / Proti roztočcom a strapkám aplikujte pri prvých príznakoch napadnutia a postrek opakujte v 7 dňových intervaloch (proti strapke západnej v 3-5 dňových intervaloch). Podmienkou dobrej účinnosti je dostatočné množstvo postrekovej kvapaliny a dostatočné pokrytie listov Ppostreková kvapalina však nesmie stekať s povrchu ošetrovaných listov.
  • uhorky / roztočec chmeľový / Dávka 6 ml / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 7 dní / Proti roztočcom a strapkám aplikujte pri prvých príznakoch napadnutia a postrek opakujte v 7 dňových intervaloch (proti strapke západnej v 3-5 dňových intervaloch). Podmienkou dobrej účinnosti je dostatočné množstvo postrekovej kvapaliny a dostatočné pokrytie listov Ppostreková kvapalina však nesmie stekať s povrchu ošetrovaných listov.
  • uhorky / strapky / Dávka 10 ml / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 7 dní / Proti roztočcom a strapkám aplikujte pri prvých príznakoch napadnutia a postrek opakujte v 7 dňových intervaloch (proti strapke západnej v 3-5 dňových intervaloch). Podmienkou dobrej účinnosti je dostatočné množstvo postrekovej kvapaliny a dostatočné pokrytie listov Ppostreková kvapalina však nesmie stekať s povrchu ošetrovaných listov.
  • jadroviny / roztočce / Dávka 10 ml / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 14 dní / Aplikujte tesne po opade kvetných lupienkov, čím zabezpečíte dlhú reziduálnu účinnosť prípravku. Odporúčame do postreku pridať 0,25% zmáčadla. 
  • okrasné rastliny / roztočec chmeľový / Dávka 6 ml / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 3 dní / Pred ošetrením okrasných rastlín odporúčame overiť si na menšom počte rastlín citlivosť pestovanej kultúry v miestnych podmienkach.
  • okrasné rastliny / strapky / Dávka 10 ml / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 3 dní / Pred ošetrením okrasných rastlín odporúčame overiť si na menšom počte rastlín citlivosť pestovanej kultúry v miestnych podmienkach.

Príprava postrekovej kvapaliny
Odmerané množstvo prípravku vlejte do nádržbe postrekovača naplnenej do polovice vodou a doplňte na požadovaný objem. Po uzavretí postrekovača pretrepte postrekovač tak, aby sa postreková kvapalina premiešala. Pripravte len také množstvo postrekovej kvapaliny, ktoré spotrebujete. 

 

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.