€ / EUR

Vyberte menu

Kč / CZK

€ / EUR

 Kontakt:  +421 907 34 06 09    E-mail: info@svetsemien.sk   

logo template4

Agave ovatifolia 10 semien

Počet semien v balení:
Dostupnosť: skladom
2.50 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Agave ovatifolia je nádherná sukulentná rastlina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v regióne Nuevo León na severovýchode Mexika, kde rastie v nadmorskej výške až do 2100 m n. m. Vytvára zaoblenú ružicu hrubých, širokých, sivých až práškovo modrých listov. Listy sú po okrajoch lemované malými zúbkami a zakončené dlhým koncovým tŕňom. Ružica môže dosiahnuť v priemere až 2 m. Kvetenstvom je veľký klas vysoký až do 4 m tvoriaci husté zhluky žltozelených kvetov. Kvitnúca ružica po zakvitnutí odumiera. 
Rastlina sa pestuje ľahko v dobre priepustných pôdach na plnom slnku alebo miernom polotieni. Je odolná voči suchu, ale pri pravidelnej zálievka rastie rýchlejšie. 
Patrí medzi Agave s vysokou odolnosťou voči mrazu. Mrazuvzdornosť sa uvádza do -18°C, ale za suchých podmienok (pod prístreškom) môže zniesť krátkodobo aj nižšiu teplotu ( až- 21°C). Dôležité je zabezpečenie zimnej ochrany proti vode a vlhkosti. Pri pestovaní v kvetináči je mrazuvzdornosť len do cca.  -5°C. Je vhodnejšie preto rastliny na zimu presunúť do dobre vetranej miestnosti a prezimovať pri teplote nad bodom mrazu.  

Balenie obsahuje 10 alebo 30 semien.

Návod je zasielaný spolu so semenami.