€ / EUR

Vyberte menu

Kč / CZK

€ / EUR

 Kontakt:  +421 907 34 06 09    E-mail: info@svetsemien.sk   

logo template4

DARINA 4 50 ml

- 10% VÝPREDAJ
Záručná doba: 1/2023
Dostupnosť: nie je skladom
3.11 ks
Pôvodná cena 3.45, Zľava 10 %
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

DARINA 4 je hnojivo vyrobené na základe prírodnej organicko minerálnej suroviny jazerného sapropelu, ktorý sa počas niekoľkých tisícročí tvorí v dnových vrstvách z odumretých rastlín, živých organizmov, minerálnych komponentov a mikroelementov. Používa sa na vylepšenie chemických a biologických vlastností pôdy, zvyšuje výnosy poľnohospodárskych plodín, posilňuje imunitu rastlín voči škodcom a extrémnym teplotám. Používa sa na ošetrenie ovocných stromov, zeleniny, okrasných rastlín, viniča, lesných kultúr a v sadovníctve. Norma DARINY 4 je o 500 - 800 krát nižšia ako u tradičných minerálnych hnojív. Obsah humínových látok v 5 l DARINY 4 je adekvátny 60 tonám maštaľného hnoja, pričom neobsahuje zárodky parazitov a semená burín. 

DARINA 4

 • Zvyšuje úrodnosť od 30 do 100% a viac, v závislosti od poľnohospodárskej kultúry, typu pôdy a klimatických podmienok. Napríklad, v Nesvadoch v roku 2002 s pomocou tohto hnojiva sa dvakrát zväčšila úroda paradajok a o 60% úroda papriky, ktoré sa pestovali vo fóliovníku.
 • Podstatne zlepšuje kvalitu vypestovaných produktov spojenú so značným zvýšením obsahu vitamínov, minerálov, aminokyselín, škrobu, sacharidov a iných uţitočných látok. 
 • Obnovuje, posilňuje a lieči imunitný systém rastlín všetkých tried a druhov. Zvyšuje ich odolnosť voči chorobám, škodlivému hmyzu a hubám, taktieţ k nepriaznivým
 • klimatickým podmienkam.
 • Značne skracuje periódu dozrievania plodov (vegetačné obdobie). V Dunajskej Strede sa podarilo skrátiť vegetačné obdobie pre papriku o 10 dní a v Humennom o 12 dní.
 • Ničí rad najviac nebezpečných húb na povrchu rastliny (napríklad perenospóru). Zvyšuje obsah sacharidov v plodoch. Osobitne u viniča, citrusov a cukrovej repy. Môţe sa pouţiť bezprostredne pred zberom úrody (dva týţdne pred zberom úrody) na vylepšenie kvality plodov.
 • Obohacuje pôdu humínovými kyselinami s vysokou biologickou aktivitou. Pri aplikácii do pôdy stimuluje prirodzený rast uţitočných baktérií všetkých typov. To je základom zdravej pôdy, plodov, a čo je najdôleţitejšie, nášho zdravia a zdravia našich detí.

Odporúčané spôsoby použitia

 • Príprava pôdy alebo substrátu na sadenie - pôda alebo substrát sa hnojí vodným roztokom „DARINA 4„ (30 ml na 1 l vody, 1,5 l roztoku na 10 l pôdy).
 • Namáčanie semien - (10 ml DARINY 4  na 1l odstátej vody izbovej teploty). Semená sa namáčajú dvoma spôsobmi: a) ponáraním do roztoku, ktorý sa mení každé 4-6 hodín b) zabalením do vaty alebo látky a periodicky namáčať. Druhý spôsob je bežnejší, nakoľko v prvom spôsobe roztok prekáža prístupu vzduchu k semenám. Doba namáčania : kapusta, repa, reďkovka, uhorky, tekvica, cuketa, kaleráb, hrach, strukoviny, fazuľa – 12 hodín paradajky, paprika, baklažán, cvikla, šalát – 24 hodín cibuľa, mrkva, petržlen, zeler, šťaveľ, rebarbora – 48 hodín
 • Namáčanie odrezkov pred zakorenením - odrezky dať na 2 - 3 hodiny do nádoby s roztokom (10 ml DARINY 4  na 1 l vody)
 • Namáčanie koreňov rastlín pred výsadbou -  korene rastlín namočiť na 1 hodinu do roztoku (10 ml DARINY 4  na 1 l vody)
 • Hnojenie priesad - postrekovaním ihneď po pikírovaní (10 ml DARINY  na 1 l vody) a postrek po 10 – 15 dňoch (10 ml DARINY 4 na 1 l vody)
 • Hnojenie dospelých rastlín - postrekovanie po sadení na určené miesto (10 ml DARINY 4 na 1 liter vody), zalievanie medzi  15 – 20 dňoch po sadení (20 ml DARINY  na 1 liter vody) a postrek vo fáze:  tvorby pukov (kvety, jahody, kríky), kvitnutia – zemiaky, uhorky, tvorby plodov – paradajky, paprika, plodová zeleniny a iné plody (u všetkých použiť roztok 10 ml DARINY  na 1 liter vody)
 • Postrekovanie pre zvýšenie odolnosti rastlín voči nepriaznivým podmienkam (mrazy, chlad, vysoká vlhkosť, sucho, horúčava), chorobám a škodcom, taktiež na vyvedenie rastlín zo stresového stavu a likvidáciu príznakov po uvedených nepriaznivých okolnostiach (20 ml DARINY 4 na 1 l vody). 

Norma spotreby roztoku pre uvedené použitia - postrekovanie: 50 ml na 1 m2 a zalievanie: 1 l na  1 m2.

DARINU 4 je možné miešať s prípravkami na ochranu proti chorobám a škodcom.