€ / EUR

Vyberte menu

Kč / CZK

€ / EUR

 Kontakt:  +421 907 34 06 09    E-mail: info@svetsemien.sk   

logo template4

Karate Zeon 5 CS 20 ml

NOVINKA
Dostupnosť: skladom
4.30 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Karate Zeon 5 CS je postrekový, svetlostabilný, syntetický, pyrethroidný insekticídny prípravok v úprave mikroenkapsulátu (CS), určený na ochranu poľnohospodárskych plodín proti cicavým a žravým škodcom.
Prípravok Karate Zeon na báze účinnej látky lambda-cyhalothrin, patrí do skupiny syntetických svetlostabilných pyrethroidov. Hmyz usmrcuje ako dotykový a požerový jed. Pôsobí predovšetkým proti žravým škodcom (Lepidoptera, Coleoptera) ako kontaktný jed. Ďalej má veľmi dobrý účinok na cicavý hmyz (Homoptera). Je svetlostabilný, čo umožňuje jeho použitie aj proti postupne nastupujúcim škodcom. Dráždivé účinky vyvolávajú nekľud u hmyzu a nútia aj skryte žijúce druhy ku kontaktu s účinnou látkou.

Technológia Zeon bola vyvinutá a je patentovaná spoločnosťou Syngenta. V porovnaní s inými formulačnými technológiami mikroenkapsulácie má celý rad výhod (napr. veľkosť kapsuliek Karate Zeon sa pohybuje v rozmedzí 3-5 mikrónov na rozdiel od konvenčných formulácii, kde je veľkosť 20-50 mikrónov. Jedná sa o formuláciu s rýchlo sa uvoľňujúcou účinnou látkou. Formulácia obsahuje nízke množstvo rozpúšťadiel a má vysokú mrazuvzdornosť.
Formulácia typu Zeon významne zlepšuje toxikologické parametre (dráždivosť očí a pokožky).
Formulácia typu Zeon neovplyvňuje hladinu rezíduí v ošetrených plodinách v porovnaní s formuláciami EC a WG a taktiež nie sú rozdiely v environmentálnych parametroch ani vplyve na necieľové organizmy (napr. včely).

Podstata účinku spočíva v tom, že po aplikácii prípravku Karate Zeon nastáva odparenie postrekovej tekutiny z povrchu ošetrenej rastliny a okamžite po zaschnutí väčšie mikrokapsulky pukajú a uvoľňujú účinnú látku. Menšie kapsulky zostávajú neporušené ale taktiež rýchlo uvoľňujú L-cyhalotrin na povrch ošetrenej rastliny. Postrek sa vyznačuje vysokou adhéziou k povrchu rastliny. Olejová zložka napomáha zväčšiť akčný rádius až o 40%.
Prípravok Karate Zeon je povolený k ochrane viac ako 100 plodín proti viac ako 250 škodcom.

Odporúčania spoločnosti Syngenta
Aplikácia celosvetovo najpredávanejšieho insekticídu Karate má tieto prednosti: dlhodobá insekticídna clona, bleskový insekticídny nástup, vysoká návratnosť, nízke dávkovanie, spoľahlivý účinok pri nízkych teplotách, nezávislosť na vývojových štádiách kultúrnych plodín. Vzhľadom na kontaktný účinok je potrebné použiť dávku vody na úrovni 3 až 4 litre na 100m2.
Pri ochrane repky odporúčame aplikáciu vykonať už na jeseň proti piliarke, skočkám a kratonoscom. Zabránime tým medzerovitosti porastov a zabránime oslabeniu porastov pred zimou. Na jar je výhodou u prípravku Karate Zeon vysoká účinnosť v období nižších a kolísajúcich teplôt – typické prejavy pre toto obdobie. Dve jarné aplikácie proti krytonoscom a blyskáčikovi repkovému vytvoria insekticídnu clonu trvajúcu niekoľko týždňov.
V oblastiach, kde sa zistil slabší účinok pyrethroidov na pásavku zemiakovú, je nutné takéto prípravky aspoň na 1 rok z používania vynechať.

Rozsah použitia v záhradníctve 

 • hrach, bôb / listáriky / Dávka 1,5 ml / 5l / 100 m2 / Ochranná doba: 14 dní / Pri výskyte po vzídení
 • jahody / kvetovka jahodová / Dávka 2 ml / 5l / 100 m2 / Ochranná doba: 14 dní / Pred kvitnutím
 • zemiaky sadbové/ pásavka zemiaková / Dávka 1,5 ml / 5l / 100 m2 / Ochranná doba: 14 dní /
 • zemiaky sadbové / vošky / Dávka 3 ml / 5l / 100 m2 / Ochranná doba: 14 dní / zákaz vstupu 3 dni
 • kapustová zelenina / mlynárik kapustový / Dávka 1,5 ml / 5l / 100 m2 / Ochranná doba: 14 dní / Začiatok liahnutia húseníc
 • kapustová zelenina / skočky / Dávka 1,5 ml / 5l / 100 m2 / Ochranná doba: 14 dní / Po vzídení, po vysadení rastlín
 • rajčiak / molica skleníková / Dávka 2 ml / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 7 dní / Na začiatku výskytu
 • rajčiak / pásavka zemiaková / Dávka 1,5 ml / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 7 dní / Výskyt lariev
 • uhorky / molica skleníková / Dávka 2,5 ml / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 5 dní / 
 • ovocné stromy / húsenice / Dávka 1 ml / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 28 dní / Pred kvitnutím 
 • jabloň / obaľovač jablčný / Dávka 1,5 ml / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 28 dní / Podľa signalizácie
 • jabloň / podkopáčik špirálový / Dávka 1 ml / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 28 dní / Podľa náletu do feromónových lapákov
 • jabloň / kvetovka jabloňová / Dávka 5 ml / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 28 dní / Obdobie myšieho uška
 • broskyne / obaľovav východný / Dávka 1,5 ml  / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 28 dní / Týždeň po vrchole náletu do feromónových lapákov
 • okrasné rastliny /molica skleníková/ Dávka 5 - 10 ml  / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 3 dní / Na začiatku výskytu
 • okrasné rastliny / vošky, strapky, húsenice, chrobáky, ploštice / Dávka 3 ml  / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 3 dní  
 • vinič / obaľovače / Dávka 1,5 ml  / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 35 dní / Podľa signalizácie
 • cesnak / fúzavka cesnaková / Dávka 5ml  / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 7 dní / Pri teplote nad 10°C
 • paprika / vošky / Dávka 2 ml  / 10l / 100 m2 / Ochranná doba: 7 dní / Pri výskyte po vzídení

Príprava postrekovej kvapaliny
Odmerané množstvo prípravku vlejte do nádržbe postrekovača naplnenej do polovice vodou a doplňte na požadovaný objem. Po uzavretí postrekovača pretrepte postrekovač tak, aby sa postreková kvapalina premiešala. Pripravte len také množstvo postrekovej kvapaliny, ktoré spotrebujete. 

 

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.