€ / EUR

Vyberte menu

Kč / CZK

€ / EUR

 Kontakt:  +421 907 34 06 09    E-mail: info@svetsemien.sk   

logo template4

Kristalon Zdravá paradajka a paprika 500 g

Dostupnosť: nie je skladom
4.30 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Kristalon Zdravá paradajka a paprika je dvojzložkové vo vode úplne rozpustné hnojivo, ktoré obsahuje živiny potrebné na dobrý vývin paradajok a paprík - dusík, fosfor, draslík, síru a predovšetkým vápnik a horčík. Mikroprvky - bór, molybdén, meď, železo, mangán a zinok  - sú prítomné vo forme, ktorá rastlinami dobre prijateľná a vysoko účinná. 

Zloženie: N-P-K  (7,5-12-36) + 4,5  MgO + 10 SO3 + ME / NCa 15,5 a 26,3 CaO

Charakteristika a použitie: 

  • špeciálny KRISTALON s obsahom 2 zložiek -hnojivo a aktívny vápnik
  • hnojivová zložka bohatá na základné živiny a mikroprvky
  • zložka s vápnikom - unikátna prevencia proti hnilobe paradajok a hnilobe špičiek paprík
  • dobre prijateľný vápnik - aplikácia zálievkou
  • bohatý zdroj vápnika 26,3% CaO

Balenie obsahuje 2 vrecká:

1 vrecko - Aktívny vápnik v modrom vrecku obsahuje len vápnik a dusík. Všetok vápnik je rastlinami ľahko prijateľný, preto je veľmi účinný proti fyziologickým poruchám ako je hniloba plodov paradajok a hniloba špičiek paprík. Dusík podporuje bujný rast rastlín a nárast veľkých plodov. 

2 vrecko - Kryštalické hnojivo v priehľadnom vrecku je KRISTALON so zvýšeným obsahom draslíka, fosforu a pridaným horčíkom. Vysoký obsah horčíka podporuje fotosyntézu a tým zvyšuje intenzitu rastu. Toto unikátne zloženie podporuje bohaté nasadenie kvetov, chuť a kvalitu plodov. 

Odporúčané dávkovanie: Prihnojovať začnite aktívnym vápnikom (modré vrecko). Do 10 l konvice s vodou nasypte 1 odmerku (10 g), krátko premiešajte a po cca. 40 s je roztok pripravený na polievanie. Ďalší týždeň použite na prihnojovanie kryštalické hnojivo (biele vrecko) v dávke 1,5 odmerky (15 g) na 10 l vody. Takto striedajte obidve zložky v týždennom intervale počas celého vegatačného obdobia. Aplikujte vždy zálievkou. 

Nepoužívajte obidve hnojivové zložky naraz, môže dôjsť k vzájomnému blokovaniu príjmu vápnika a fosforu a následnému poškodeniu rastliny. 

 

ES hnojivo = neobmedzená exspirácia produktu v originálnom obale.