€ / EUR

Vyberte menu
 Kontakt:  +421 907 34 06 09    E-mail: info@svetsemien.sk   

logo template4

Palina pravá cca. 200 semien - VÝPREDAJ

- 25% VÝPREDAJ
Záručná doba: 10/2022
Dostupnosť: skladom
0.75 ks
Pôvodná cena 1.00, Zľava 25 %

Artemisia absinthium (Palina pravá) – je trvalá, bylinná a liečivá rastlina, ktorá prirodzene rastie v suchých oblastiach (na poliach, skalnatých svahoch, pri cestách...). Pôvodom je z oblastí Stredomoria v Európe a Ázie, naturalizovala sa aj v Spojených štátoch.  Stonky rastliny sú rovné a pevné, v nižších častiach zdrevnatené, dorastajúce do výšky 60 – 100 cm, niekedy až do 150 cm. Striebristo zelené listy sú pokryté hodvábne bielymi chĺpkami, ktoré dodávajú sivastý odtieň. Kvitnúce vrcholy sú rozvetvené početnými svetlo žltými kvetmi. Kvitne od júla do septembra. Najlepšie sa jej darí na teplom a slnečnom stanovišti, v suchšej pôde (je suchomilná) bohatej na vápnik a dusík. Rastlina je silne aromatická. Chuť je veľmi horká. 
Palina pravá je známa aj vďaka svojim liečivým účinkom. Má antibakteriálne a antivírusové účinky. Pre svoju silu sa používala aj na výrobu známeho nápoja Absint, prípadne sa pridávala na ochutenie aj do iných destilátov a vína.
Vo veľkých množstvách je bylina jedovatá (môže spôsobiť kŕče, hnačky, bezvedomie .....). Nemala by sa preto užívať dlhodobo, len prechodne. Tehotným ženám sa užívanie paliny neodporúča.

Balenie obsahuje 200 semien. Semená sú veľmi malé.

Návod je zasielaný spolu so semenami.