€ / EUR

Vyberte menu

Kč / CZK

€ / EUR

 Kontakt:  +421 907 34 06 09    E-mail: info@svetsemien.sk   

logo template4

Magnicur Energy 15 ml

Dostupnosť: nie je skladom
4.00 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Magnicur Energy je systémový kombinovaný fungicíd vo forme kvapalného koncentrátu na riedenie vodou s preventívnym aj kuratívnym účinkom, určený na ochranu zeleniny, okrasných rastlín v skleníku a šalátu a uhoriek aj v záhradách, pri domoch a malých záhradkách, proti pôdnym a listovým chorobám, ktoré spôsobujú pravé plesne (Oomycetes) a huby z rodu Pythium. 

Účinná látka: Propamocarb 530 g/l, Fosetyl-Al 310 g/l 

Magnicur Energy je systémový fungicíd s účinkom proti pôdnym a listovým chorobám rodu Oomycetes (Pythium spp., Aphanomycetes app., Phytophtora spp., Bremia spp., Pseudoperonospora spp. a Peronospora spp.), ktoré spôsobujú padanie klíčiacich rastlín, nekrózy koreňov, báz stoniek a nadzemných častí rastlín.

Účinná látka Propamocarb pôsobí lokálne systémovo a v rastlinách je rozvádzaná akropetálne. Reaguje v fázach syntézy fosfolipidov a mastných kyselín, čím je narušovaná tvorba bunkových membrán patogénnych húb. Na bunkovej úrovni účinkuje na rast mycélia, produkciu a klíčenie spór. Stimuluje vývoj koreňov rast a kvitnutie rastlín a zvyšuje ich životnú energiu. Vyznačuje sa preventívnym a kuratívnym (liečebným) účinkom.

Účinná látka fosetyl-Al patrí medzi fosfonáty, podskupinu ethylfosfonáty. Pôsobí špecificky, ovplyvňuje metabolizmus aminokyselín a skladbu bielkovín, posilňuje odolnosť rastlinných pletív voči infekcii. Obmedzuje klíčenie zoosporangií, blokuje rast mycélia a čiastočne obmedzuje sporuláciu. Účinkuje predovšetkým proti hubám z rodu Oomycetes (Phytophtora spp., Plasmopara spp., Peronospora spp., Perenoplasmopara spp., Pythium spp. a iné) a niektorým iným hubám a baktériám (Erwynia amylovora). Pôsobí systémovo, pohyb v rastline je akropetálny (xylénom) a aj bazipetálny (floémom). Je prijímaná nie len nadzemnými časťami rastlín, ale aj koreňmi. K príjmu nadzemný časťami rastlín dochádza už behom 30 minút po aplikácii. Účinkuje iba preventívne, najlepšie pôsobí v dobe aktívneho rastu rastlín, vyznačuje sa dlhodobým účinkom. Veľmi dobre chráni mladé časti rastlín.

Pri povrchovej aplikácii na pôdu (zálievkou) je prípravok prijímaný cez dobre prevlhčený substrát pomocou koreňov rastlín a systémovo transportovaný do ostatných častí rastliny, pri nadzemných častiach rastlín zaisťuje ochranu stoniek a listov. V závislosti na spôsobe aplikácie, vlastnostiach substrátu a rozsahu infekcie je doba účinnosti 3 - 8 týždňov.

Pri foliárnej aplikácii (postrekom) je prípravok akropetálne a bazipetálne systémovo rozvádzaný do novo narastajúcich častí rastlín. Pôsobí proti chorobám radu Oomycetes (pravé plesne), vykazuje preventívne aj kuratívne účinky.

Rozsah použitia a dávkovanie 

  • uhorka, rajčiak, baklažán, paprika / huby z rodu Pythium / Dávka: 3ml/m2 / Ochranná doba: AT / zálievka - sadeniská a skleníky, výsevy, predpestovanie sadby
  • hlúbová zelenina, šalát, čakanka / huby z rodu Pythium / Dávka: 3ml/m2 /  Ochranná doba: AT / zálievka - sadeniská a skleníky, výsevy, predpestovanie sadby
  • okrasné rastliny / pravé plesne - Oomycetes / Dávka: 25ml/100m2 / Ochranná doba: 0 / postrek - skleníky
  • šalát / pleseň šalátová / Dávka: 25ml/100m2 / Ochranná doba: 21 dní / postrek
  • uhorka / pleseň uhorková / Dávka: 25ml/100m2 / Ochranná doba: 3 dni / postrek

Citlivosť

Prípavok sa vyznačuje dobrou znášanlivosťou rastlinami. Najlepšie sa osvedčila zálievka plochy pred pikírovaním. V prípade zavlažovania zhora neprekračuje koncentráciu 0,15%. S ohľadom na mimoriadne premenlivé pestovateľské podmienky a veľké množstvo druhov a odrôd odporúčame vykonať skúšku znášanlivosti na niekoľkých rastlinách. 

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku. 

Podobné produkty