€ / EUR

Vyberte menu

Kč / CZK

€ / EUR

 Kontakt:  +421 907 34 06 09    E-mail: info@svetsemien.sk   

logo template4

Mospilan 20 SP 0,6 g

Dostupnosť: skladom
1.60 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Mospilan 20 SP je postrekový insekticídny prípravok vo forme vodou rozpustného prášku na ochranu zemiakov, jabloní, rajčiakov, papriky, sliviek a čerešní proti pásavke zemiakovej, vrtivke čerešňovej, molici skleníkovej a proti obaľovačom a voškám. 

Účinná látka: acetamiprid 20%

Mospilan 20 SP je systémovo pôsobiaci insekticíd zo skupiny neonikotinoidov. Pôsobí ako neurotoxikant, tzn. blokuje nikotínový ACh receptor v postsynaptickej membráne nervového systému živočíšnych škodcov. Prípravok pôsobí systémovo aj translaminačne, prechádza celým profilom listu. Účinkuje ako kontaktný a požerový jed vo veľmi nízkych dávkach, má relatívne rýchle počiatočné pôsobenie v poraste. Vyniká dlhodobým a vyrovnaným reziduálnym účinkom proti širokému spektru živočíšnych škodcov rozhodujúcich poľnohospodárskych plodín. Mospilan 20 SP je veľmi flexibilný k vyššej teplote v priebehu aplikácie, v rastline je rozvádzaný akropetálne (nahor, do novo narastajúcich listov), nie baziptálne ku koreňom. Pre lepšiu penetráciu do porastu je odporúčané podľa podmienok a plodiny použitie so zmáčadlom (zelenina, strukoviny).

Spektrum živočišných škodcov citlivých na Mospilan 20 SP

 • Jadroviny: Voška jabloňová/skorocelová (Aphis pomi/Dysaphis plantaginea), vlnatka krvavá (Eriosoma lanigerium), obaľovač jabloňový (Cydia pomonella), piliarka jabloňová (Haplocampa testudinea), nosánik jabloňový/ovocný (Ceonorihonchus aeguatus/Rhynchites bacchus), kvetovka jabloňová (Anthonomus pomorum).
 • Kôstkoviny: Obaľovač slivkový, Piliarka slivková (Haplocampa minuta)/žltá (flava), vrtivka čerešňová (Rhagoletis cerasi).
 • Zemiaky: Pásavka zemiaková (Leptinotarsa decemlineata), voška broskyňová (Myzus persicae), voška rešetliaková (Aphis nasturtii).
 • Obilniny: Voška ovsená (Sitobion avenae), voška trávová (Metopolphium dirhodum), voška čremchová (Rhopalosiphum padi).
 • Zeleniny: Voška kapustová (Brevicoryne brassicae), mlynárik kapustový/repový /repkový (Pieris brassicae/rapae/napi), kvetárka kapustová/cibuľová/repová (Delia radicum/antiua / Pegomya betae), strapka záhradná/západná (Thrips tabaci/Frankliniella occidentalis), molica skleníková (Trialeurodes vaporarium), voška broskyňová (Myzus persicae), voška bavlníková (Aphis gossypii).
 • Okrasné rastliny: Molica skleníková (Trialerodes vaporarium), voška broskyňová (Myzus persicae), voška bavlníková (Aphis gossypii), strapka záhradná/západná (Thrips tabaci /Frankliniella occidentalis), puklica slivková (Eulecania corni), vlnatka krvavá (Eriosoma lanigerium).

Rozsah použitia

 • paprika (voška broskyňová), postrek pri zistení 1. výskytu neokrídlených vošiek na listoch rastlín
 • rajčiaky (molica skleníková), postrek pri zistení škodcu
 • zemiaky (pásavka zemiaková), ošetrujte v čase maximálneho liahnutia lariev
 • jablone (vošky),  postrek na začiatku výskytu, podľa potreby zopakujte
 • slivky a jablone (obaľovač jablčný), postrek týždeň po vrchole náletu do feromonových lapačov
 • čerešne (vrtivka čerešňová), ošetrujte na 7 deň po začiatku výletu škodcu

Príprava postrekovej kvapaliny
Vodorozpustné vrecko vhoďte do menšej nádoby s vodou, kde ho nechajte rozpustiť a potom ho rozmiešajte. Takto pripravený roztok vlejte do postrekovača naplneného príslušným množstvom vody a dobre rozmiešajte. 

Aplikácia proti pôdnym škodcom a hmyzu v kvetináčoch
Prípravok Mospilan je možné aplikovať formou zálievky proti hmyzu a škodcom nachádzajúcim sa v pôde kvetináčov (rôzne mušky vylietavajúce z pôdy, pandravy a pod.). Taktiež sa môže aplikáciou formou zálievky pôdy v kvetináči v určitej miere nahradiť ošetrenie priameho postreku rastliny zasadenej v kvetináči (napr. keď nie je možné rastlinu s kvetináčom vyniesť do exteriéru a je nutné ošetriť ju v interiéri). Rastlina je schopná prípravok Mospilan "natiahnuť do seba" pomocou koreňového systému a nakoľko sa prípravok Mospilan šíri v rastlinách translaminárne, dostane sa cez korene do všetkých častí rastliny, čím zasiahne aj cicavých a žravých škodcov na jej povrchu. Jeden vodorozpustný sáčik s 0,6g prípravku Mospilan je potrebné rozpustiť v 2-2,5L vody (ideálne v prázdnej Pet fľaši na ktorú treba nezmazateľnou fixkou napísať "Pozor postrek Mospilan, Nepiť!!"), Fľašou treba dobre pretrepať, aby sa prípravok dokonale rozpustil. Touto zarobenou tekutinou treba rastliny v kvetináčoch zaliať, ideálne nahradiť jedno z polievaní bežnou čistou vodou. Množstvo zálievky závisí od veľkosti kvetináča, také množstvo, aké používate pri polievaní. Aplikácia pri prvých zistených výskytoch.

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.