€ / EUR

Vyberte menu

Kč / CZK

€ / EUR

 Kontakt:  +421 907 34 06 09    E-mail: info@svetsemien.sk   

logo template4

GONDOLA 2 ml

Záručná doba: 4/23
Dostupnosť: nie je skladom
2.15 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

GONDOLA je postrekový insekticíd s novou účinou látkou vo forme kvapalného suspenzného koncentrátu pre riedenie vodou určený na ničenie vošiek v zemiakoch, listovej a kapustovej zelenine a na ničenie vošiek a molíc na okrasných rastlinách.

  • je kontaktný a systémový insekticíd s translaminárnym účinkom
  • účinná látka Sulfoxaflor sa do tela škodlivého hmyzu dostáva kontaktom a cicaním štiav
  • pôsobí ako neurotoxín, zabraňuje prenosu impulzov v nervovom systéme škodlivého hmyzu
  • účinok sa prejavuje do niekoľkých hodín po intoxikácií škodlivého hmyzu s následným úhynom
  • doba účinku prípravku je 14 - 21 dní v závislosti od  infekčného tlaku, poveternostných podmienok, teploty a pod.

Účinná látka: Sulfoxaflor 120g/l

vkovanie: 2 ml/10 l vody/100 m2

Ochranná doba: 7 dní

Rozsah použitia a pokyny pre aplikáciu: 

  • Zemiaky - ošetrujte pri výskyte prvých okrídlených samičiek v poraste. V prípade silného výskytu vošiek postrek zopakujte. Minimálny odstup medzi aplikáciami je 21 dní. Prípavok je povolené aplikovať od vyvinutých 10 kustov až do konca vegetácie. Neaplikujte neskôr ako 6 dní pred kvitnutím a počas kvitnutia! Maximálny počet aplikácií v sezóne: 2x.
  • Listovú a kapustovú zeleninu ošetrujeme po zistení prvých okrídlených samičiek na zelenine. Zvyčajne v rastovej fáze rozvinutého 9. listu až po dosiahnutie typickej výšky plodiny. Maximálny počet aplikácií za sezónu: 1x.
  • Okrasné rastliny v skleníkoch ošetrujte proti voškám na začiatku liahnutia lariev alebo po zistení ich výskytu, v rastovej fáze od vyvinutých 2. listov do začiatku kvitnutia. V prípade potreby postrek zopakujte po 7 dňoch. Proti moliciam ošetrujte od vyvinutých 2. listov do začiatku kvitnutia. V prípade pretrvávajúceho výskytu molíc zopakujte postrek po 7 - 14 dňoch. Maximálny počet aplikácií za sezónu: 2x Neplikujte neskôr ako 6 dní pred kvitnutím a počas kvitnutia.

 

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.